uroda_bio-magnez_pajączki na twarzy

Jak przedłużyć młodość?

Podziel się wiedzą!

Niestety czasu nie możemy zatrzymać, a tym bardziej cofnąć. Na szczęście możesz zachować młodość bez operacji plastycznej czy super-drogich kosmetyków. Wystarczy wyrobić w sobie pewne nawyki, które pozwolą dłużej cieszyć się młodym wyglądem.

Włosy
Suszymy, prostujemy, kręcimy, farbujemy – ile nasze włosy mogą znieść? Z czasem tracą blask i miękkość, stają się szorstkie, suche i łamliwe. Zaczynamy nakładać coraz więcej kosmetyków, ale jest to tylko czasowy efekt. A wystarczy zapamiętać kilka podstawowych zasad żeby móc dłużej cieszyć się pięknymi włosami. Postaraj się przynajmniej 2 dni w tygodniu sprawić „wakacje” Twoim włosom. Odłóż lokówki, suszarki czy prostownice. Włosy po umyciu pozostaw rozpuszczone, bez wiązania w kok.  Niech wyschną naturalnie. Zobaczysz, że naprawdę warto, a poza włosami odpoczniesz również Ty, ponieważ zaoszczędzisz sporo czasu! 

SPF
O stosowaniu ochrony przeciwsłonecznej zaczynamy słyszeć dopiero przed okresem wakacji. A tak naprawdę, skórę twarzy powinniśmy chronić przez cały rok. Według przeprowadzonych badań, u osób stosujących SPF 30, 3 razy w tygodniu rzadziej zaobserwowano efekt starzenia, niż u osób które w ogóle nie chroniły skóry twarzy. Według dermatologów SPF 30 jest złotym środkiem na zapobieganie zmarszczkom. Stosuj kremy z filtrem codziennie, bez znaczenia czy pada deszcz czy świeci słońce, a dłużej będziesz cieszyć się młodzieńczym wyglądem.  

Ogranicz sól
Jedzenie słonych potraw, może być przyczyną zatrzymania wody w organizmie. To z kolei może powodować efekt „napuchnięcia”, który szczególnie może być widoczny pod oczami. Niestety sól jest wszędzie, dlatego warto jest czytać skład opakowań a potrawy przyrządzać samemu. 

Zadbaj o jamę ustną
Koniecznie wyrób w sobie nawyk płukania jamy ustnej. Jest to ważne ponieważ płucząc usta przynajmniej raz dziennie pozbywamy się bakterii, które mogą prowadzić do żółknięcia zębów.

Jedz zielono!
Zielone warzywa, takie jak, szpinak, sałata, brokuły, są naturalnymi czyścicielami zębów. Ich włókna mogą zapobiegać przywieraniu osadu do płytki nazębnej. Ale to nie znaczy, że możemy zapomnieć o szczotkowaniu. Poza tym dieta bogata w warzywa, poprawia wygląd naszej skóry. Z badań przeprowadzonych wynika, że ludzie spożywający 3 posiłki dziennie, bogate w warzywa, byli zdrowsi, a wygląd ich skóry nabrał atrakcyjniejszego kolorytu skóry. 

Zapanuj nad stresem
Stres nie tylko dotyka naszego wnętrza, ale jego skutki są również widoczne na zewnątrz. Stały stres, towarzyszący nam od dłuższego czasu może być przyczyną chorób, takich jak łuszczyca, trądzik czy wypryski. Nic bardziej nie rozładuje napięcia jak spotkanie z przyjaciółkami! Warto również wybrać się na jogę, a przy okazji poćwiczyć techniki relaksacyjne 

Sen to podstawa
Podczas głębokiego snu nasz organizm produkuje więcej estrogenu i progesteronu. Są to wzmacniacze naturalnych mechanizmów naprawczych naszej skóry, dzięki którym wygląda ona promienniej. Naukowcy przypuszczają, że może to również oddziaływać na trądzik. Postaraj się chodzić regularnie spać. Jeżeli nie możesz zasnąć, to postaraj się odprężyć możesz również wypić gorące mleko z miodem. ❅

uroda_bio-magnez_pajączki na twarzy
Podziel się wiedzą!