Innowacyjne sposoby radzenia sobie z bólem

Podziel się wiedzą!

Your ads will be inserted here by

Easy Plugin for AdSense.

Please go to the plugin admin page to
Paste your ad code OR
Suppress this ad slot.

Walka z bólem nigdy nie jest łatwa. O ile wiadomo, że ból pourazowy w końcu ustąpi, to ten przewlekły powraca i utrudnia codzienne funkcjonowanie. Czy istnieje złoty środek, który w bezpieczny sposób przyniesie ulgę?

Nadużywanie leków przeciwbólowych doprowadza do uodpornienia organizmu na ich działanie, przez co walka z przewlekłym bólem staje się jeszcze trudniejsza. Właśnie dlatego pacjenci interesują się nowymi metodami wspomagającymi typowe leczenie farmakologiczne. Na tej podstawie można wyróżnić remedia, które warto wziąć pod uwagę.

Żywność z kurkumą

Okazuje się, że ta cenna przyprawa może skutecznie pomóc w opanowani bólu. Najlepiej włączyć ją bezpośrednio jako dodatek do pożywienia. Gdzie dokładnie? Do zup, koktajli, a nawet jogurtu. Kurkuma potrafi wchodzić w reakcje z innymi składnikami pożywania, przez co wzmacnia swoje działanie przeciwbólowe.

Wykorzystaj wirtualną rzeczywistość

To nowa metoda, która zaskakuje skutecznością – wystarczy wyposażyć się w specjalne gogle. Oglądanie uspokajających filmów w wirtualnej rzeczywistości zmniejszyło poziom bólu u hospitalizowanych pacjentów poddanych próbie. Szczególnie skuteczne były filmy symulujące spacer po plaży.

Wypróbuj hipnozę


Your ads will be inserted here by

Easy Plugin for AdSense.

Please go to the plugin admin page to
Paste your ad code OR
Suppress this ad slot.

Siła hipnozy w niektórych przypadkach potrafi zastąpić uczucie bólu chłodem lub ciepłem. Dzieje się tak za sprawą sygnałów przewlekłego bólu docierających do mózgu – jest ich mniej. Można wykorzystać zarówno samohipnozę, jak i skuteczniejszą sesję z licencjonowanym hipnoterapeutą klinicznym. Dobre rezultaty przynosi również codzienna aktywność fizyczna oraz joga.

Ustabilizuj poziom witaminy D

Niski poziom tej witaminy wiąże się z przewlekłymi bólami głowy oraz łuszczycowym zapaleniem skóry. Wykazano, że suplementacja poprawia samopoczucie podczas walki z przewlekłym bólem, a ponadto pomaga zapobiegać depresji.

Wykorzystaj serrapeptazę

Serrapeptaza jest naturalnie wytwarzanym enzymem, powstającym w procesie fermentacji przy użyciu przyjaznych bakterii Serratia E15 (pierwotnie została odkryta w jelitach jedwabników). Proces ten prowadzi do wytworzenia enzymu opartego na produktach roślinnych – naturalnego i bezpiecznego dla organizmu, ponieważ serrapeptaza nie jest syntetycznym lekiem. Usuwając zapalenie w organizmie, serapeptaza umożliwa ciału gojenie i szybszą regenerację, a także posiada uznane właściwości przeciwbólowe. Stosowana jest w badaniach klinicznych jako bezpieczny zamiennik dla aspiryny, ibuprofenu czy też silniejszych, niesterydowych środków.

Przetestuj MSM

MSM, czyli metylosulfonylometan, jest organicznym związkiem siarki i składnikiem naturalnej żywności. Utrzymuje elastyczność i czystość tętnic, zapobiegając osadzaniu się płytki miażdżycowej. Pomaga łagodzić reakcje organizmu na alergeny z chemikaliów, pokarmowe i wziewne, ponieważ blokuje działanie histaminy powodującej reakcję alergiczną. Neutralizuje wolne rodniki działając osłonowo i zapobiegając procesom starzenia chrząstki stawowej. Zwiększa skuteczność antyoksydacyjną polifenoli i innych przeciwutleniaczy. Jednak przede wszystkim MSM działa przeciwbólowo, ponieważ hamuje impulsy bólowe wzdłuż włókien nerwowych oraz zmniejsza ciśnienie w komórkach. Można go zażywać pod postacią suplementów.

Istnieje wiele innowacyjnych metod walki z przewlekłym bólem, które świetnie sprawdzają się jako uzupełnienie klasycznej terapii, pozwalając często zmniejszyć dawki leków. Odpowiedni sposób najlepiej dobrać indywidualnie. ❖

Podziel się wiedzą!