Innowacyjne sposoby radzenia sobie z bólem

Podziel się wiedzą!

Walka z bólem nigdy nie jest łatwa. O ile wiadomo, że ból pourazowy w końcu ustąpi, to ten przewlekły powraca i utrudnia codzienne funkcjonowanie. Czy istnieje złoty środek, który w bezpieczny sposób przyniesie ulgę?

Nadużywanie leków przeciwbólowych doprowadza do uodpornienia organizmu na ich działanie, przez co walka z przewlekłym bólem staje się jeszcze trudniejsza. Właśnie dlatego pacjenci interesują się nowymi metodami wspomagającymi typowe leczenie farmakologiczne. Na tej podstawie można wyróżnić remedia, które warto wziąć pod uwagę.

Żywność z kurkumą

Okazuje się, że ta cenna przyprawa może skutecznie pomóc w opanowani bólu. Najlepiej włączyć ją bezpośrednio jako dodatek do pożywienia. Gdzie dokładnie? Do zup, koktajli, a nawet jogurtu. Kurkuma potrafi wchodzić w reakcje z innymi składnikami pożywania, przez co wzmacnia swoje działanie przeciwbólowe.

Wykorzystaj wirtualną rzeczywistość

To nowa metoda, która zaskakuje skutecznością – wystarczy wyposażyć się w specjalne gogle. Oglądanie uspokajających filmów w wirtualnej rzeczywistości zmniejszyło poziom bólu u hospitalizowanych pacjentów poddanych próbie. Szczególnie skuteczne były filmy symulujące spacer po plaży.

Wypróbuj hipnozę

Siła hipnozy w niektórych przypadkach potrafi zastąpić uczucie bólu chłodem lub ciepłem. Dzieje się tak za sprawą sygnałów przewlekłego bólu docierających do mózgu – jest ich mniej. Można wykorzystać zarówno samohipnozę, jak i skuteczniejszą sesję z licencjonowanym hipnoterapeutą klinicznym. Dobre rezultaty przynosi również codzienna aktywność fizyczna oraz joga.

Ustabilizuj poziom witaminy D

Niski poziom tej witaminy wiąże się z przewlekłymi bólami głowy oraz łuszczycowym zapaleniem skóry. Wykazano, że suplementacja poprawia samopoczucie podczas walki z przewlekłym bólem, a ponadto pomaga zapobiegać depresji.

Wykorzystaj serrapeptazę

Serrapeptaza jest naturalnie wytwarzanym enzymem, powstającym w procesie fermentacji przy użyciu przyjaznych bakterii Serratia E15 (pierwotnie została odkryta w jelitach jedwabników). Proces ten prowadzi do wytworzenia enzymu opartego na produktach roślinnych – naturalnego i bezpiecznego dla organizmu, ponieważ serrapeptaza nie jest syntetycznym lekiem. Usuwając zapalenie w organizmie, serapeptaza umożliwa ciału gojenie i szybszą regenerację, a także posiada uznane właściwości przeciwbólowe. Stosowana jest w badaniach klinicznych jako bezpieczny zamiennik dla aspiryny, ibuprofenu czy też silniejszych, niesterydowych środków.

Przetestuj MSM

MSM, czyli metylosulfonylometan, jest organicznym związkiem siarki i składnikiem naturalnej żywności. Utrzymuje elastyczność i czystość tętnic, zapobiegając osadzaniu się płytki miażdżycowej. Pomaga łagodzić reakcje organizmu na alergeny z chemikaliów, pokarmowe i wziewne, ponieważ blokuje działanie histaminy powodującej reakcję alergiczną. Neutralizuje wolne rodniki działając osłonowo i zapobiegając procesom starzenia chrząstki stawowej. Zwiększa skuteczność antyoksydacyjną polifenoli i innych przeciwutleniaczy. Jednak przede wszystkim MSM działa przeciwbólowo, ponieważ hamuje impulsy bólowe wzdłuż włókien nerwowych oraz zmniejsza ciśnienie w komórkach. Można go zażywać pod postacią suplementów.

Istnieje wiele innowacyjnych metod walki z przewlekłym bólem, które świetnie sprawdzają się jako uzupełnienie klasycznej terapii, pozwalając często zmniejszyć dawki leków. Odpowiedni sposób najlepiej dobrać indywidualnie. ❖

Podziel się wiedzą!