HOTELE DLA DOROSŁYCH

Podziel się wiedzą!

Czy można zrelaksować się w hotelu pełnym rodzin z dziećmi? Coraz więcej ludzi twierdzi, że nie! Właśnie dlatego w ostatnim czasie dużą popularność zyskały hotele stworzone dla dorosłych.

Dzieci nie można nie kochać. Jednak czasami nawet rodzice chcą odpocząć, wydelegować swoje pociechy do babci oraz zregenerować się w ciszy i spokoju. Podobnie jest z kwestiami urlopowymi. W hotelach z placami zabaw czasem trudno o ciszę. Właśnie dlatego urlopowicze zaczęli doceniać wyspecjalizowane hotele, w których mogą się odprężyć bez udziału najmłodszych.

Pomysł zakazu wstępu dzieciom do hotelu jest bardzo kontrowersyjny, ale w samej istocie – dobry. W końcu nie chodzi tutaj o rzeczy, których dzieci nie powinny widzieć. Hotele typu „Adults Only” stawiają przede wszystkim na relaks i odpoczynek, które najmłodsi mogliby zakłócić. Dzięki temu takie placówki często są bardzo luksusowe oraz oferują wszelkie wygody, które pomogą zapomnieć o codziennych problemach. Mowa tutaj o bogatej ofercie SPA i Wellness, wyszukanym jedzeniu oraz świetnie wyposażonych apartamentach. Dziadkowie przeważnie chętnie skorzystają z możliwości spędzenia czasu z wnukami, a rodzice chociaż przez parę dni zajmą się sobą. Podobnie jak biznesmeni oraz liczne VIP’y, bo oni również bardzo chętnie korzystają z tego typu ofert.

W EUROPIE HISZPANIA LIDEREM

Hoteli dla dorosłych jest na świecie już ponad 600, a w Europie prym wiedzie Hiszpania wraz z archipelagami. Ponad 1/6 placówek „Adults Only” znajduje się właśnie tam. Równie chętnie odwiedzane przez dorosłych są również Dominikana, Meksyk, Jamajka, Turcja i Grecja. Czym takie hotele zawdzięczają swoją popularność? Ciszą, spokojem, często urokliwym położeniem, a także luksusem i wieloma rodzajami rozrywek – oczywiście stworzonych dla dorosłych. Dzięki temu urlopowicze mogą skorzystać z dancingów, indywidualnych zajęć, a nawet różnorakich degustacji oraz opieki dedykowanego Concierge. I jak tu nie wypocząć w takich warunkach?

Hotele dla dorosłych mają już w swojej ofercie największe marki, takie jak Sentido od Thomasa Cooka, Iberostar, czy Bluebay na Dominikanie. Oczywiście zwykłe hotele nie chcą pozostać w tyle. Reorganizacja byłaby zbyt ryzykowna, ale coraz częściej można zaobserwować konkretne strefy w budynku, które są dedykowane osobom dorosłym.

W POLSCE TEŻ WYPOCZNIESZ BEZ DZIECI!

Choć zakaz wstępu dzieciom do hoteli sprawia wrażenie innowacyjnego, to w naszym kraju funkcjonują już placówki, które nie odbiegają standardem od światowych liderów i są dedykowane osobom dorosłym. Miłośnicy plaż powinni wybrać się na wyspę Wolin do hotelu Amber Suite. Znakomite krajobrazy, spokój i pobliskie morze z pewnością pomogą zrelaksować się. A jeśli lepszy będzie urlop w górach? Hotel Prezydent Medical SPA mieści się w Krynicy Zdrój. Co ciekawe – gościł już wielu prezydentów, rekinów biznesu oraz VIP’ów, którzy docenili jego ekskluzywny charakter oraz wszechobecny luksus. Na terenie obiektu znajduje się jedno z najlepszych SPA w całym regionie, a pobliski dom zdrojowy oraz góry pomogą nabrać nowych sił. Niektóre hotele są położone w zupełnie kameralnych miejscach, z dala od wielkomiejskiej cywilizacji. Różana Rezydencja Wellness jest urzekającą ziemską posiadłością ulokowaną pośród mazowieckich wsi. Szlachecki dworek ma bajkowy charakter, a w swoim sąsiedztwie – romantyczny park. Łatwo można tu odpocząć od miejskiego zgiełku.

Mimo kontrowersji, pomysł hoteli dla dorosłych osiągnął spory sukces. Takich miejsc pod żadnym pozorem nie można odbierać jako cios skierowany w kierunku dzieci. Zresztą w wielu przypadkach całe rodziny są mile widziane w ściśle określonych terminach. A chyba każdy z nas ma czasem ochotę odprężyć się w ciszy i spokoju, w luksusowym miejscu, z dala od domu. Nacieszyć się związkiem, czy zamieszkać w komfortowych warunkach podczas podróży w interesach. Właśnie dlatego warto odwiedzić takie miejsca – w końcu czasem trzeba pomyśleć też o sobie.

Podziel się wiedzą!