Sensual young couple in romantic hotel's room

Garść mitów na temat seksu

Podziel się wiedzą!

 

Seks powinien być długi, spontaniczny oraz częsty, by był satysfakcjonujący? Nieprawda, odkryj jego nowy wymiar, który łamie stereotypy!

Czasem można odnieść wrażenie, że inni mają lepsze życie seksualne. Tak naprawdę niepotrzebny jest orgazm, który wywołuje trzęsienie ziemi, by życie intymne było udane. Poznaj kilka mitów o seksie, które wbrew pozorom są nieprawdziwe.

Mit: Obie strony muszą być w nastroju

Tak jest tylko w przypadku 15% czasu. Winowajcami zazwyczaj są wspomniany nastrój, brak czasu, czy stres. W takim przypadku wystarczy po prostu poczekać na lepszy moment, choć nie ma sensu bać się spontanicznych zagrań oraz nowych pozycji. Jeżeli „brak czasu” jest nagminny, to warto skorzystać z pomocy seksuologa, które pomoże znaleźć głębsze źródło problemu.

Mit: Najlepszy jest seks spontaniczny

Teoretycznie tak, jednak współczesne społeczeństwo ma manie planowania – wyjazdów, spotkań ze znajomymi, czy właśnie seksu. Problem jest na tyle duży, że wiele osób nie potrafi robić spontanicznych rzeczy. To jednak nie musi być uciążliwe w związku. Wystarczy wygospodarować sobie w kalendarzu tzw. tygodniowy czas intymności. Takie dni dopuszczają spontaniczne igraszki, które jednocześnie są zaplanowane. Pomysł z pewnością spodoba się obojgu partnerom. 

Mit: Trzeba uprawiać seks minimum 3x w tygodniu

Seks bez wątpienia ożywia związek, ale nie może być jego fundamentem. Szczęśliwe pary wbrew pozorom wcale nie kochają się codziennie, a nawet raz czy dwa razy na tydzień. Obok seksu wyjątkowo ważna jest intymność – trzymanie się za ręce, przytulanie, całowanie, pieszczoty oraz wspólne spędzanie czasu. Właśnie to buduje więź. Potrafisz sobie wyobrazić związek bez tych elementów, ograniczony tylko do obojętnych stosunków przed snem lub rano? Jeśli częstotliwość seksu nie odpowiada Ci, porozmawiaj o tym ze swoją drugą połówką. Jak? Najlepiej zacznij od banalnego zdania: „martwię się, że nie kochamy się tak często jak kiedyś”. To otworzy Ci drogę do dyskusji oraz porozumienia.

Mit: Dobry seks jest długi i powolny

Niestety niewiele osób może sobie pozwolić na długi stosunek. Powód jest banalny – każdy się teraz gdzieś spieszy i praktykowane są głownie „szybkie numerki”. Wcale nie muszą być złe. Wyjdź z sypialni, spróbuj kochać się w nowych miejscach – odkryjesz zupełnie nowy wymiar krótkiego seksu. ✸

Podziel się wiedzą!