Fakty o pielęgnacji miejsc intymnych

Podziel się wiedzą!

Your ads will be inserted here by

Easy Plugin for AdSense.

Please go to the plugin admin page to
Paste your ad code OR
Suppress this ad slot.

Jogurt łagodzi zapalenia miejsc intymnych, a mydło jest najlepsze do pielęgnacji? Nic bardziej mylnego! Poznaj ciekawe fakty na temat pielęgnacji najbardziej wrażliwego miejsca naszego ciała.

Okolice intymne wymagają szczególnej troski, ponieważ mają wyjątkową budowę i właściwości. Już same zdolności regeneracyjne po porodzie są wręcz niewiarygodne, dlatego również zabiegi higieniczne powinny być odpowiednio dobrane.

Niebezpieczne mydła

W przypadku okolic intymnych bardzo ważne jest zachowanie odpowiedniej proporcji ekosystemu drożdży i bakterii, który się tam znajduje. Agresywne środki myjące zaburzają tą równowagę – mogą doprowadzać do rozwoju bakterii szkodliwych, podrażniać i zwiększać ryzyko zapalenia. Właśnie dlatego warto używać specjalistycznych preparatów do higieny intymnej.

Przewiew wskazany

Wilgotne i ciepłe środowisko sprzyja rozwojowi droższy i bakterii, dlatego warto dostarczyć okolicom intymnym niewielki przepływ powietrza. Najlepsza jest bawełniana bielizna, włącznie ze stringami, niestety te ostatnie mają tendencje do powodowania podrażnień. Z kolei od wkładek higienicznych lepiej trzymać się jak najdalej.

Suchości można zaradzić


Your ads will be inserted here by

Easy Plugin for AdSense.

Please go to the plugin admin page to
Paste your ad code OR
Suppress this ad slot.

Suchość pochwy najczęściej jest powodowana przez niski poziom estrogenu, często związany z menopauzą. To sprawia, że tkanka staje się cieńsza i mniej elastyczna co sprawia dyskomfort szczególnie podczas stosunków płciowych. W takich przypadkach warto sięgnąć po lubrykanty na bazie wody lub silikonu lub estrogen stosowany miejscowo. Problem wtedy przestanie dokuczać.

Bita śmietana to kiepski pomysł

Różne są pomysły – szczególnie podczas chwil sam na sam ze swoim partnerem. Jedne z tych popularniejszych to choćby umieszczanie bitej śmietany czy miodu w okolicach intymnych. Faktycznie, miód posiada silne właściwości pielęgnacyjne, ale nie w okolicach pochwy! Takie pomysły błyskawicznie zmieniają pH, zaburzają ekosystem drożdży i bakterii, a ponadto są pierwszym krokiem ku zakażeniu.

Jogurt na zakażenie?

Fani medycyny naturalnej zmartwią się, ale jogurt niestety nie pomaga walczyć z zakażeniem drożdżami – szczególnie, gdy jest dosładzany. Zazwyczaj przynosi jedynie chwilową ulgę. Lepiej sięgnąć po profesjonalne środki do higieny intymnej i skonsultować się ze specjalistą.

Żele do higieny intymnej mają sens

Wbrew pozorom nazwa to nie chwyt marketingowy. Odpowiednie preparaty pomagają oczyścić i zarazem utrzymać fizjologiczną równowagę skóry i błon śluzowych w okolicach intymnych. Kluczem są tutaj delikatne składniki i dobrze dobrane składniki – panthenol, łagodzące ekstrakty roślinne (np. z babki lancetowatej)  , czy kwas mlekowy, dbający o odpowiednie pH. 

Odpowiednia pielęgnacja z pewnością zwróci się w postaci mniejszej ilości dokuczliwych infekcji. ❅

Podziel się wiedzą!