Fakty o peelingu enzymatycznym twarzy

Podziel się wiedzą!

Peeling enzymatyczny ogranicza powstawanie zmarszczek na twarzy i pomaga redukować uszkodzenia oraz niedoskonałości. Trzeba go tylko odpowiednio dobrać do swojej cery. W jaki sposób?

Peeling twarzy to nic innego, jak zastosowanie specjalnych substancji, które pomagają złuszczyć skórę. Po co? Przede wszystkim w celu przyspieszenia regeneracji cery, dlatego w przypadku drobnych uszkodzeń i niedoskonałości peeling jest wręcz niezbędny, by odmłodzić twarz. Jego zasada działania jest prosta – penetruje i złuszcza górne warstwy skóry, odsłaniając młodsze oraz zdrowsze komórki. Skuteczność peelingu enzymatycznego tak naprawdę zależy od głębokości penetracji oraz stężenia zastosowanych składników. 

 

Peeling powierzchniowy

Nie wnika w głąb skóry i złuszcza jedynie jej górną warstwę. Jest bardzo delikatny, dlatego świetnie sprawdza się w przypadku cery wrażliwej. Często jest określany jako „peeling w porze lunchu” – wszystko przez to, że jego wykonanie nie zajmuje dużo czasu, a działanie jest czysto kosmetyczne. Zaraz po zastosowaniu szybko można wrócić do codziennych obowiązków bez konieczności „rekonwalescencji”. Do głównych zalet można zaliczyć orzeźwienie skóry, poprawienie jej struktury oraz kolorytu, a także redukcję drobnych zmarszczek. 

 

Peeling średniogłęboki

W odróżnieniu od peelingu powierzchniowego, średniogłęboki oddziałuje na naskórek oraz górną warstwę skóry właściwej, ponieważ jego zdolności penetracyjne są już wyraźnie większe. Zapewnia lepsze efekty, ale w przyrodzie nic nie ginie – ciężko wykonać go „w porze lunchu” ponieważ po użyciu wymaga czasu przeznaczonego na regenerację. Jego możliwości są jednak całkiem interesujące – może być stosowany do leczenia plam przedrakowych, redukowaniu niewielkich blizn, większych zmarszczek oraz przebarwień na skórze.

 

Peeling głęboki

Penetruje nie tylko naskórek, ale również dwie warstwy skóry właściwej. To już prawdziwa, ciężka broń, którą warto wytoczyć z pomocą specjalisty. Jako środek penetrujący może być wykorzystany fenol, a po zastosowaniu peelingu głębokiego trzeba liczyć się z faktem, że konieczny będzie dłuższy okres rekonwalescencji. Ponadto podczas zabiegu zazwyczaj pojawia się ból, a niekiedy może dojść do powikłań. Nie jest też polecany osobom o ciemnym kolorze skóry, ponieważ może ją lekko wybielić. Zdolności regeneracyjne takiego peelingu są jednak imponujące – nie tylko pomaga zredukować nawet te głębsze zmarszczki, ale również poważne przebarwienia czy głębokie blizny po chorobach skóry i trądziku.

 

Peeling naturalny

Nie każdy zdaje sobie sprawę z tego, że składniki do skutecznego peelingu enzymatycznego można znaleźć we własnym domu. Konkretnie chodzi o dwa owoce – ananas zawierający bromelainę oraz papaję bogatą w papainę. Oba enzymy łagodnie oddziałują na skórę i skutecznie ją oczyszczają. Zawartość w owocach jest niewielka, ale w aptekach i droger-iach można znaleźć kremy, których skład oparty jest na tych naturalnych związkach. Z kolei wyższe stężenie enzymów gwarantuje lepsze efekty. Systematyczny peeling twarzy to klucz do przedłużenia młodości, dlatego nie może go zabraknąć podczas pielęgnacji. ☀︎

Podziel się wiedzą!