FAKTY o makijażu

Podziel się wiedzą!

Prasa, Internet, przyjaciele… jest wiele źródeł z poradami dotyczącymi makijażu. Jednak które informacje są w ogóle prawdziwe?

Makijaż to tak naprawdę sztuka – nie wszystkie wskazówki są warte wypróbowania, ponieważ wiele rodzi się z plotek i nie mają pokrycia z rzeczywistością. Oto kilka ciekawych kwestii, które pomogą wyglądać doskonale każdego dnia.

Czerwona szminka nie każdemu pasuje?

Nie każdy preferuje tak intensywną kolorystykę, ale to nie znaczy, że tylko nieliczni mogą sięgać po czerwony kolor szminek. Sekret tkwi w różnych odcieniach tego koloru w nowoczesnych kosmetykach. Za najbardziej uniwersalne uchodzą te z niebieskimi refleksami, które dobrze komponują się z większością karnacji.

Przed zakupem podkład warto przetestować na grzbiecie dłoni?

To karygodny błąd! Dobór odpowiedniego odcienia podkładu, który będzie wyglądał naturalnie, to sztuka. Testów nie można jednak przeprowadzać na grzbiecie dłoni lub niektórych częściach twarzy, ponieważ kolor skóry w każdym miejscu jest inny. Próbką fluidu należy pokryć całą twarz i sprawdzić efekt przed lustrem – to jedyny sposób.

Cień do powiek powinien różnić się od koloru oczu?

Często można spotkać się z przekonaniem, że posiadając brązowe oczy należy unikać brązowego cienia, z niebieskimi – niebieskiego, itd. Ważny jest kontrast. Kiedyś faktycznie panowała taka moda, ale teraz ekstrawagancja jest chwalona – takie łączenie kolorów nie jest obecnie źle odbierane, a wręcz ciekawi.

Korektor musi być lżejszy od podkładu?

To jeden z najpopularniejszych mitów, z którymi można się spotkać. Cięższe korektory w rzeczywistości są lepsze – dokładniej maskują niedoskonałości i nie zostawiają jaśniejszych plam na podkładzie, które wyróżniają wszystkie skazy skórne. 

Podkład powinien być jaśniejszy od skóry?

Podkład używa się po to, by wyrównać koloryt skóry i nadać jej nieskazitelny efekt. Problem pojawia się zwykle w przypadku doboru odpowiedniego odcienia, a plotki zalecają użycie podkładów nieco jaśniejszych od cery. Czy to sprawdza się w praktyce? To zależy od indywidualnych predyspozycji – u jednych cera staje się wtedy szara, matowa i bez wyrazu, a u innych odżywa.

Makijaż to trudna sztuka, która wymaga wprawy i cierpliwości. W uzyskaniu nieskazitelnej cery znacznie pomagają współczesne kosmetyki dopasowane do różnych rodzajów skóry – choćby nowoczesne fluidy przeznaczone do cery naczynkowej oraz inne tego typu produkty. Warto sięgać po takie spersonalizowane kosmetyki, ponieważ pomogą łatwiej i skuteczniej osiągnąć nieskazitelny efekt, a dodatkowo pielęgnują. ✸

Podziel się wiedzą!