Dopasuj herbatę do swojej grupy krwi!

Podziel się wiedzą!

Ciężko jest znaleźć bardziej kojący napój od herbaty. Jakby tego było mało – herbata jest również traktowana  jako środek leczniczy i zalecana do spożywania w różnych zakątkach świata. Właśnie dlatego wiele osób po jednej filiżance czuje się po prostu lepiej. A możesz poczuć jeszcze więcej wigoru! Choć brzmi to bardzo dziwnie, to naukowcy udowodnili, że istnieje szereg powiązań pomiędzy dietą a grupą krwi.

Dr. Peter J. D’Adamo swoją karierę rozpoczął od takich badań. Przede wszystkim wierzył w pozytywne działanie ziół oraz w zdrowy tryb życia. To właśnie jego uważa się za twórcę diety dobranej do odpowiedniej grupy krwi. W takim razie jaką herbatę pić?

Grupa krwi 0
Osoby posiadające grupę krwi 0 mogą cierpieć na problemu związane z brzuchem. Poza tym często może im doskwierać zgaga lub refluks. Dlatego zalecane jest picie herbaty z imbirem, który idealnie sprawdza się przy problemach żołądkowych. Zalecane jest również picie zielonej herbaty, małymi łyczkami.

Grupa krwi A
Jeżeli masz grupę krwi A, to bardzo prawdopodobne, że jesteś osobą niespokojną. Warto żebyś wprowadził do swojego jadłospisu tajwańska herbatę z jaśminem lub zieloną herbatę Gunpowder. W ramach ciekawostki – Gunpowder oznacza proch strzelniczy i to właśnie przez ciasno zwinięte listki herbaty wzięła się jej nazwa. Poza tym może pomóc Ci jeszcze nagietek oraz mieszanka liści tymianku lub macierzanki.

Grupa krwi B
Osoby z grupą krwi B można scharakteryzować jako wolnych, ospałych czy apatycznych. Jeżeli identyfikujesz się z tym problemem, to koniecznie wprowadź do diety zieloną herbata. Dzięki swoim właściwościom z pewnością pomoże CI uporać się z problemem.

Grupa krwi AB
Pewne jest to, że osoby z tą grupą krwi powinny raczej zrezygnować z napoi zawierających kofeinę, takich jak kawa, czy czarna herbata. Dlatego najlepszą alternatywą będzie zielona herbata lub herbaty ziołowe. 

Dieta zaproponowana przez dr D’Adamo wzbudziła i nadal wzbudza dużo kontrowersji – jak w każdym przypadku ma swoich zarówno zwolenników jak i przeciwników. Jednakże biorąc pod uwagę fakt, że wszystkie metody są naturalne i w żaden sposób nie szkodzą zdrowiu, to dlaczego by nie spróbować? Kto wie, może okaże się to Twoim lekarstwem na różne dolegliwości! ✤

Podziel się wiedzą!