Domowe sposoby na opryszczkę

Podziel się wiedzą!

Mnóstwo ludzi ma w sobie starego „przyjaciela”,  który  przebywa w uśpieniu i przypomina o sobie w najmniej oczekiwanym momencie. Opryszczka zwykle rozpoczyna się swędzeniem, a potem zaczyna straszyć. Uporaj się z nią zanim będzie za późno!

Opryszczka jest przykładem na to, że mała rzecz potrafi rujnować życie. Ludzie wstydzą się jej, często stają się bierni, a ich pewność siebie wzrasta dopiero wtedy, gdy paskudna ranka zniknie z wargi. Jest coś jeszcze – przez minimum 10 dni trzeba zrezygnować z całowania, by nie zarazić drugiej osoby… Opryszczkę wywołują niektóre szczepy wirusa Herpex simplex. Do infekcji zazwyczaj dochodzi podczas dzieciństwa. Wirus przebywa w uśpieniu na terenie komórek nerwowych i od czasu do czasu aktywuje się wywołując brzydką rankę na ustach. Kiedy opryszczka staje się widoczna? Zwykle wirusa wybudza gorączka, zmiany hormonalne, stres, zmęczenie, a nawet intensywne nasłonecznienie oraz mocniejszy wiatr. Na szczęście istnieją domowe sposoby, które pomogą zapobiegać chorobie. 

Miód

Złoty produkt od pszczół ma bardzo silne właściwości antywirusowe i świetnie radzi sobie z pierwszymi oznakami opryszczki. Skraca czas trwania choroby i przyspiesza gojenie, gdy na ustach pojawi się ranka.

Olejek miętowy

Najlepszy jest ten z mięty pieprzowej. Warto zastosować go podczas pierwszych objawów opryszczki (np. swędzenie). Kilka kropel wystarczy, by ranka nawet się nie pojawiła.

Ekstrakt waniliowy

Niektórzy ludzie uważają, że organiczny olejek waniliowy wysusza opryszczkę, co ostatecznie doprowadza do jej usunięcia. Zwykle zawiera alkohol, co niestety może wywoływać ból. Warto stosować go kilka razy dziennie.

Olejek z oregano

Oregano ma działanie antywirusowe. Zmniejsza obrzęk i przyspiesza gojenie opryszczki, dlatego świetnie sprawdza się podczas leczenia. Olejek stosuje się miejscowo, wystarczą dwie krople.

Woskowina

To obrzydliwe, ale woskowina naprawdę działa. Jej legendarne działanie jest znane od pokoleń, warto jej użyć przy pierwszych oznakach opryszczki.

Odstawienie pokarmów z argininą

Argininia jest aminokwasem, który silnie stymuluje wzrost  opryszczki.  Warto  na  pewien  czas wprowadzić specjalną dietę, w końcu po co pomagać wirusowi? Arginina znajduje się w orzechach, migdałach, nasionach lnu, sezamie, czekoladzie, produktach pełnoziarnistych i zielonych warzywach liściastych. Lepiej je odstawić na pewien czas.

Podziel się wiedzą!