Ćwiczenia ujędrniające biust

Podziel się wiedzą!

O wyglądzie każdy zazwyczaj przypomina sobie w lecie, gdy trzeba wyjść na plażę lub jechać na wakacje. Często jest również poruszany problem piersi. Co zrobić, by stały się bardziej jędrne bez ingerencji chirurga?

Kto nie chciałby mieć dziarskich piersi? Wraz z wiekiem ich kształt jest coraz gorszy i tracą jędrność. Na szczęście istnieją ćwiczenia uwydatniające biust, które polecają trenerzy personalni. Wzmacniają plecy odciągając ramiona do tyłu i eksponując klatkę piersiową.

Supermen

Połóż się twarzą do dołu na podłodze z rękami i nogami w pełni wyprostowanymi. Równocześnie podnieś ręce i nogi w kierunku sufitu tak wysoko, jak to możliwe; przytrzymaj przez chwilę. Opuść z powrotem, aby odpocząć, a następnie powtórz.

Leżący Dumbbell

Połóż się twarzą do góry z ugiętymi kolanami i hantlami o wadze od 2,5kg do 4kg w każdej ręce. Wyciągnij ręce prosto w kierunku sufitu, dłonie zwrócone do wewnątrz. Ręce zegnij w łokciach, a następnie opuść hantle w kierunku uszu, utrzymując ramiona prostopadle do podłogi i łokcie skierowane w stronę sufitu przez cały ruch.

Deadlift

Stań ze stopami rozstawionymi na szerokość ramion i lekko ugiętymi kolanami. Trzymaj 5-kilogramowe hantle w każdej ręce, dłonie zwrócone do przodu w kierunku ud. Z głową wzniesioną do góry, wdychaj powietrze i popychaj biodra do tyłu (utrzymuj ciężar na piętach), obniżając tułów podczas przesuwania ciężarków wzdłuż ud. Następnie powoli cofaj się do punktu początkowego

TRX Back Row

Do tego ćwiczenia niezbędny będzie TRX, czyli specjalne taśmy przytwierdzone do sufitu – można je kupić w sklepie lub skorzystać z punktu fitness. Ułóż stopy równo, chwyć TRX w każdą dłoń (dłonie zwrócone do siebie). Cofnij się, aby wytworzyć napięcie w taśmach TRX, a następnie odchyl się na pięty, tak aby twoje ciało tworzyło kąt 45 stopni z podłogą. Taśmy powinny być napięte i ramiona w pełni rozciągnięte. Wykonując brzuszek, powoli podciągnij się, aż łokcie znajdą się z boku tułowia. Następnie powtarzaj cyklicznie ruchy.✴︎

Podziel się wiedzą!