Biżuteria która leczy!

Podziel się wiedzą!

Wystarczy przejść się po centrum handlowym – na każdym rogu można znaleźć punkt z biżuterią. Wiele produktów zachwyca projektem, ale gdyby tak mieć biżuterię, która nie dość, że ładnie wygląda, to jeszcze leczy?

Wbrew pozorom to możliwe! Tradycyjna biżuteria zazwyczaj nie ma takich możliwości, ale na rynku można znaleźć firmy, które sprzedają branzoletki, kolczyki, czy zegarki generujące pole magnetyczne. Co to ma wspólnego ze zdrowiem? Tak naprawdę wszystkie żywe istotny podlegają wpływowi przyciągania ziemskiego, które ma zbawienny wpływ na organizm. Przyciąganie reguluje bowiem wiele procesów biologicznych, przepływ krwi w tętnicach i żyłach oraz przemianę materii. Jakim cudem?

Reakcja organizmu

Hemoglobina czerwonych krwinek zawiera w sobie żelazo – podobnie jak wiele enzymów, które składają się m.in. z metali. Dzięki temu wystarczy już słabe pole magnetyczne, by wywrzeć wpływ na funkcjonowanie organizmu. Aktywność enzymów zwiększa się, przez co można zaobserwować zmiany choćby w przemianie materii. Ale nie tylko o krew i enzymy chodzi. Warto zauważyć, że woda jest dipolem, a co z tym idzie – również reaguje na pole magnetyczne. Człowiek składa się z wody w około 60-70 %, co nie może przejść niezauważone. Dzięki siłom magnetycznym wzrasta zdolność rozpuszczania tlenu i tkanki oraz mózg stają się lepiej dotlenione. Poprawie ulega dodatkowo lepkość wody w organizmie i normalizuje się poziom pH. Zresztą nawet białka nie pozostają obojętne – pole magnetyczne wywołuje efekt pizoelektryczny (m.in. w kolagenie), co ma znaczenie w procesach wzrostu i gojenia się kości. Ponadto w błonach komórkowych zmienia się prędkość dyfuzji jonów – ta właściwość reguluje dużą liczbę procesów biologicznych. Właśnie dzięki temu śmiało można stwierdzić, że nawet indukowane pole magnetyczne wpływa zarówno na zdrowie, jak i samopoczucie. A sam fakt, że jego moc można połączyć z gustowną biżuterią brzmi wyjątkowo kusząco. 

Możliwości biżuterii

To niesamowite, że piękno i zdrowie mogą iść ze sobą w parze! Lecznicza biżuteria na pierwszy rzut oka niczym nie różni się od tej tradycyjnej. Występuje pod wieloma postaciami – dostępne są kolczyki, branzoletki, wisiorki, a nawet całe naszyjniki. Mało tego – w ofertach producentów znajdą się nawet zegarki i pierścionki. Często można wybierać spośród wielu różnych linii stylistycznych. Jedne kolekcje dopełniają codziennie i wieczorowe stylizacje, dodając uroku oraz podkreślając indywidualny styl kobiet, a drugie są bardziej eleganckie i proste – mają klasę oraz dobry styl, przez co spodobają się również panom. Noszenie magnetycznej biżuterii ma sporo plusów. Pacjenci jako zalety najczęściej podkreślają, że takie wyroby:

  • dodają energii
  • neutralizują stres
  • przynoszą ulgę  bólu głowy i migrenie
  • zapewnią zdrowszy i głęboki sen
  • spowalniają procesy starzenia
  • podnoszą odporność
  • poprawiają krążenie krwi
  • polepszają ogólny stan zdrowia. 

Trzeba tylko pamiętać, by biegun północy był zwrócony w kierunku ciała – właśnie wtedy pole magnetyczne wywiera pozytywny wpływ na organizm. Co ciekawe – niektóre wyroby mogą być uzupełnione w dodatek miedziany. Po co? By zyskać kolejne, cenne właściwości. Chodzi tutaj głównie o wpływ na urodę ale i nie tylko.

Ładniejsza cera

Miedź zawarta w biżuterii magnetycznej polepsza cyrkulację, dzięki czemu cera ładniej wygląda i staje się bardziej aksamitna.

Mniejsza opuchlizna

Pacjencji często wskazują, że nabrzmiałe miejsca na ciele stają się mniej widoczne, a z nóg schodzi opuchlizna. Ponadto naczynia krwionośne w okolicach łydek i ud zanikają pod skórą.

Poprawa kolorytu

Magnetyczne branzoletki z dodatkiem miedzi świetnie sprawdzają się w poprawie kolorytu skóry. Pobudzają produkcję kolagenu oraz elastyny, pomagają usuwać przebarwienia i działają antybakteryjnie. Skóra sprawia wrażenie lepiej naciągniętej oraz bardziej sprężystej. 

Stymulacja mózgu

To ciekawe, ale niektórzy jako zaletę noszenia magnetycznej biżuterii wskazują również poprawę nastroju. W krwi podatnej na pole magnetyczne wzrasta zdolność rozpuszczania tlenu, dzięki czemu mózg staje się lepiej dotleniony, wzrasta poziom endorfin oraz spada podatność do depresji.

Leczenie problemów skórnych

Biżuteria magnetyczna z dodatkiem miedzi wykorzystywana jest też do leczenia egzemy, łuszczycy, alergii skórnych, czy grzybic i plam starczych. 

W niektórych przypadkach zdarza się nawet, że zwiększa się liczba odrastających włosów z pigmentem zamiast siwych. Zdrowotne właściwości każdy odczuje indywidualnie, ale pewne jest jedno – połączenia piękna ze zdrowiem brzmi wyjątkowo kusząco. I to tak bardzo, że tradycyjna biżuteria wydaje się być po prostu staroświecka. ✤

Podziel się wiedzą!