Bezkonkurencyjne afrodyzjaki poprawiające życie seksualne!

Podziel się wiedzą!

Niektóre rośliny odgrywają znaczącą rolę w zwiększaniu libido oraz poprawie płodności. Jak starożytne zastosowania mają się do współczesnych badań i które produkty są najskuteczniejsze?

Kakao

To legendarny afrodyzjak, z którego korzystał jeszcze władca Majów. Dziś wiadomo, że kakao zwiększa libido dzięki dwóm związkom o nazwach anandamid oraz teobromina. W połączeniu z magnezem pobudzają mózg oraz cały organizm, co przekłada się na lepsze życie erotyczne. Pamiętaj jednak, że wiele związków kakao ulega zniszczeniu podczas prażenia i obróbki z mlekiem, masłem lub cukrem. Najlepiej zadziała w czystej postaci dodane np. do koktajlu.

Maca

Jest potężną rośliną z Peru (Pieprzyca peruwiańska), którą wielu uważa za naturalną viagrę. Odkryli ją Hiszpanie, którym kiedyś zapewniła kondycję fizyczną i seksualną. Dzisiaj macę można dostać w postaci proszku i dodać jako przyprawę do posiłku. Nie zaleca się jej spożywania podczas ciąży.

Żeń-szeń

To najpopularniejsze zioło w medycynie chińskiej i zarazem znany na całym świecie afrodyzjak. Dziś wiadomo, że rozluźnia mięśnie, wyostrza funkcje poznawcze i poprawia krążenie poprzez wzrost przepływu krwi. To wszystko przekłada się na lepsze doznania z partnerem.

Pestki dyni

By cieszyć się udanym życiem seksualnym, należy zadbać o odpowiedni poziom wszystkich składników w organizmie. Zarówno pestki dyni jak i orzechy w tym pomogą. Są bogate w cynk, “dobre tłuszcze” oraz białko i poprawiają pracę prostaty. 

Truskawki

W afrodyzjakach istotny jest nie tylko profil odżywczy, ale również smak przekąski, faktura czy kolor. Truskawki idealnie wpisują się w rolę miłosnego owocu – są miękkie, soczyste, czerwone i przypominają małe serduszka. Przy okazji zawierają sporo witaminy C oraz nawadniają organizm. Zanurzone w czekoladzie smakują doskonale konsumowane wspólne z partnerem i pobudzają wyobraźnię.

Wanilia

To jedna z najcenniejszych i najciekawszych przypraw na świecie obok jadalnej orchidei czy kurkumy. Wanilia posiada wiele właściwości leczniczych, w tym pobudza libido. Ogranicza dysfunkcje seksualne, uspokaja układ nerwowy oraz pomaga przygotować organizm do gorącej nocy.

Reishi

Jest potężnym, leczniczym grzybem znanym od tysięcy lat. Potwierdzono, że zwiększa płodność zarówno u kobiet jak i mężczyzn, a także poprawia ogólną wydolność organizmu. W sklepach dostępny jest w formie proszku lub małych grzybków do zaparzenia w formie herbaty. Przy okazji reishi zadba o prawidłową pracę nerek i układu moczowego.

Poprawa życia seksualnego wcale nie musi być trudna. Współczesna nauka potwierdziła, że właściwości pobudzające przypisywane niektórym roślinom są prawdziwe, ponieważ zioła zawierają w swoim składzie specyficzne związki. A skoro sprawdzały się tysiące lat temu, to sprawdzą się również teraz. ❖

Podziel się wiedzą!